Yapılacak Şeyler

Köprülü Kanyon Milli Parkı'nda Yapılan Aktiviteler Etkinlikler

Rafting yapılabilen bölgenin başlangıcında iki adet de tarihi köprü bulunmaktadır, küçüğü asıl usta tarafından, kemerli büyük köprü ise ustanın kalfası tarafından inşa edilmiştir. Köprülü Kanyon ismini de bu köprülerden almıştır.Yaz aylarında günde 7 bin kişiye rafting imkânı sağlayan bu temiz nehrin suyu da kaynağından rahatlıkla içilebilir. Çevrenin tabii güzelliği iyi bir doğal dinlenme ve eğlence yeri olmasında önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle kanyon aynı zamanda turistik bir yerdir.


Köprülü Kanyonun başlangıcı Isparta'nın güney doğusunda bulunan Kasımlar beldesidir.Nehrin asıl kaynağını Isparta'nın ilçesi olan Aksu'dan gelen ırmak ve yine Isparta'ya bağlı Karacahisar köyünden çıkan su oluşturmaktadır. Kanyon Kasımlar'dan Antalya'nın Değirmenözü Köyü'ne kadar yaklaşık 25 km boyunca dar vadilerden oluşmaktadır. Bu kısımda özellikle suyun yükseldiği zamanlarda yürüyerek geçiş zordur. Ama yaz aylarında yürüyerek geçiş yapılabilir . Değirmenözü Köyü'nden sonra nehir tamamen açık alanda akar. Daha sonra nehir tekrar dar vadilere girer . Bu ikinci kısım Köprülü Kanyon Antik Köprüsü'ne kadar devam eder.Yine bu bölümde dik vadiler zor geçişler ve doğal güzellikler vardır.

Milli Parkta vadi tabanlarından,dağların çıplak doruklarına doğru çam, selvi, sedir ve çok sayıda yapraklı ağaç türlerinden meydana gelen bitki örtüsü zengin maki topluluğu ile desteklenmektedir. 400 hektarlık saf Akdeniz selvisi ormanı, flora özelliklerinin en önemli ve en belirgin alanıdır.

Kanyoning
Rafting
Camping
Yürüyüş
Konaklama
Rafting Parkuru
Bisiklet Gezisi
At Binme Safari

Off Road Safari
Kaya Tırmanışı
Ulaşım Servisi
Atv Quad Safari
Balık Avı
Zip Line
Kuzu Çevirme
Unimog Safari

Yaban Avı
Takım Oyunları
Malzeme Kiralama
Rehberlik Hizmetleri

Köprülü Kanyon Milli Parkı, rafting başta olmak üzere trekking, kanyon geçişi, kanyoning, doğa yürüyüşü, doğa fotoğrafçılığı, kamping, avcılık, balık avı, kaya tırmanışı, 4x4 off road jeep safari, quad safari, zip line, balık avı , unimog safari, gibi bir çok doğa sporlarını yapmaya olanak sağlamaktadır.Köprülü Kanyon, Isparta'nın Sütçüler ilçesinde başlayan ve Antalya'da denize dökülen, 7'den 70'e herkese rafting yapmaya uygun bir akarsu ve bu akarsunun aktığı vadidir..

Online interaktif internet sitemizde her gün daha ileriki tarihler için Köprülü kanyon milli parkı rafting indirimleri fırsatları kuponu yayınlıyoruz. Güncel fırsatları takip etmek için tıklayınız.

© 2020, Köprülü Kanyon Milli Parkı Doğa Sporları Merkezi.
Web Tasarım & SEO Şirketi : MRT SOFTWARE