Yapılacak Şeyler

Antalya Köprülü Kanyon Milli Parkı'nda Neler Yapılır? Aktiviteler

Antalya Bölgesinde doğal ortamda sakin huzurlu haftasonu kaçamak yapmak için bir yer arayanların en ok tercih ettiği turizm bölgesi.

Köprülü Kanyon Milli Parkı ülkemizin en güzel doğal güzelliklerine sahip bir köşedir. İçerisinde binlerce çeşit endemik bitki çeşitliliğine sahip olan bu bölge aynı zamanda tarihi yürüyüş yolları, su kemerleri, antik köprüler ile doludur. Köprülü Kanyon milli parkı Antalya'nın 100 km kuzeybatı yani Konya ili istikametinde bulunur. Bu güzel beldeye her gün Antalya merkez, Belek, Side, Kemer, Alanya, Manavgat gibi tatil beldelerinden 10 larca otobüs dolusu turist günübirlik aktivitelere katılmak için gelir.

Köprülü Kanyon'da Yapılacak Şeyler Nelerdir?

Köprülü Kanyon Milli Parkı geniş bir alana yayılmış olup, 7'den 70'e herkes için yapacak bir aktivite ve etkinlik mevcuttur. Bunların en başında gelen nehir sporları olan kano, rafting, ve kanyon geçişi aktiviteleridir. Nehrin üzerinde kurulu yüksek zipline halatları ile nehrin bir yakasından diğer yakasına kayarak ulaşmak ayrı bir adrenalin deneyimi sunar.
Köprüçay Irmağı'nın yazın bile 10 derece civarında olan soğuk suları, Akdeniz Bölgesi'nin nemli ve bunaltıcı havasından kaçmak isteyen tatilcilerin serinlemeleri için en ideal yerlerden birisidir.

Rafting ve nehir sporlarını yapmak istemeyenler, 4x4 arazi araçları ile bölgeyi gezerek vahşi yaşam canlılarını ve zengin bitki türlerini fotoğraflayabilirler. Ayrıca bisiklet, ATV motorları kiralayarak bölgeyi kendinizde gezebilirsiniz. Bunun yanısıra at çifliklerinden eşek ve at kiralayarak bölgede ayrı bir gezi deneyimi yaşayabilirsiniz.

Köprülü Kanyon Videoları videoları ;

Konaklama ve Kalacak Yerler

Köprülü Kanyon, milli park statüsünde olduğu için betondan dev büyük oteller inşa etmek yasak. Bunun yerine nehir kenarında tamamen ahşaptan yapılmış bungalow evler, kenar köylerde dağ evleri ve köy misafirhaneleri ve pansiyonları mevcuttur. Ayrıca Köprülü Kanyon Milli parkı içerisinden bulunan Karabük, Burmahan, Selge gibi köylerde bulunan köylülerin ev pansiyonlarında çok ucuz bir şekilde konaklayabilir, lezzetli köy kahvaltılarının yadına bakabilirsiniz.

© 2020, Köprülü Kanyon Milli Parkı Doğa Sporları Merkezi. Antalya Köprülü kanyon milli parkı'nda neler yapılır? Yapılacak ilginç maceralı şeyler, rafting, doğa yürüyüşü, foto safari, kano, zipline, kamp konaklama mangal.
Web Tasarım & SEO Şirketi : MRT SOFTWARE