Jeep Safari

Jeep® Safari Turları / Köprülü Kanyon Milli Parkı

Köprülü Kanyon'da yapılacak şeyler etkinlikler, aktiviteler, tur gezi programları tavsiyeler öneriler

JEEP® firmasının ürettiği birbirinden güzel 4x4 arazi araçları modelleri başta Toros dağları ve Köprülü Kanyon'un muhteşem doğasını gezmek için en ideal araçlardan biridir. Bu turlara JEEP SAFARİ adının verilemesi ise turlarımızda JEEP® markalı araçların kullanılmasıdır.
Engebelerden oluşan dağlık arazi yapısı nedeniyle Köprülü Kanyon'u araçla turlamak isterseniz, en iyi alternatif yöntem 4x4 araçlardır. Firmamız bölgede 4x4 arazi araçlar safari turları gezinti organizasyonu yapmaktadır. Bu araçları ister kendiniz kiralayabilir, ister bizim şöförümüzün kullandığı günübirlik turlara katılabilirsiniz.

Tesisimizden başlayan yolculuk Selge antik kentine kadar sürmektedir. Yol boyunca sık sık mola veriyoruz ve fotoğraf video çekimi yapıyoruz. 4 kişiden 10 kişiye kadar kapasiteli arazi araçları ile safari bu bölgede mutlaka yapmadan dönülmeyecek etkinlikler arasındadır. Ehliyeti olanlar bu araçları kendileride kullanabilmektedir.

Safari turları sonunda öğle yemeğini için tekrar vadi kenarındaki restaurant rafting tesisimize dönüyoruz. İsteyenler öğleden sonra rafting etkinliklerine katılabilir.

Köprülü Kanyon Milli Parkı Hakkında Bilgiler

Tesisimiz camping ve rafting faaliyetlerini 1990 yılından bu yana Antalya Köprülü Kanyonda her kesimden yerli ve yabancı grup ve sektörlere hizmet vermektedir. Alabalık çiftliği, restoran, çadır ve karavan parkı, nehir üzerinde yüzen çardakları bünyesinde barındıran yeşillikler içerisinde 500 kişilik açık alanı, 150 kişilik kapalı salonu ve terası ile bölgenin en gözde mekânıdır. Yaz sezonunda köprülü kanyon ırmağının serin suyu kenarında bulunan işletmemizin sunmuş olduğu olanaklar arasında dubalar üzerinde, turkuaz mavi akan nehir kenarında ve yemyeşil ormanın ortasında hoş sohbetler edecek, lezzetli yemeklerimizin tadına bakma fırsatını yakalayacaksınız. Daha önce hiç salamura yaprağına sarılmış ızgara alabalık yediniz mi? İşte biz ekip olarak bu yemyeşil söğüt, servi ve çınar ağaçlarının gölgesinde, doğanın bize sunmuş olduğu bu tabiat güzelliğini sizinle paylaşarak doğal lezzetleri beğeninize sunuyoruz..

Aşağıda dağlarda safari turlarında bir kesit videosu izleyebilirsiniz ;

Köprülü Kanyon'un Önemi

Büyük holdinglerin sorumluluk sahibi patronlarından tutun bir montaj işçisine kadar büyük şehirlerin keşmekeşliği içinde yaşayan herkes, stresi iliklerine kadar hissetmekte ve bunun neticesi olarak modern zamanlara ait çok sayıda hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalıyor. Milyonlarca insanı pençesine almış olan ve çağın vebası olarak nitelenen stres, bazı meslek gruplarını diğerlerinden daha çok etkiliyor ve birçok hastalığa da zemin hazyrlıyor. Kalp ve damar rahatsızlıkları, yüksek tansiyon, depresyon, anksiyete gibi rahatsızlıkların çoğunun temelinde stres yatıyor.

Köprülü Kanyon bir doğal tedavi merkezi

Psikiyatri uzmanlarına en stresli meslekler sorulduğunda, alınan cevaplar hayli düşündürücü: Polis, doktor, asker, itfaiyeci, borsacı ve gazeteciler, çağın hastalığından en fazla etkilenen meslekler arasynda. Genel kanının aksine, en stresli olanlar yönetici kadrolar değil. Tam tersi, monoton ve itibary düşük işlerde çalışanların stresleri daha fazla. Çünkü, işlerini yürütürken kontrol güçleri az. Yani, işlerini çok iyi yapmaları bekleniyor ama karar alma yetkileri yok.
Örneğin, kişisel kontrolün mümkün olmadığı, günlük rutinde rahatlama olanağının bulunmadığı, insanlarla direkt ilişki içinde olunan, talep ve beklentinin çok ama bağımsız karar alma yetkisi bulunmayan işlerde çalışanlarda, 3 misli yüksek tansiyona rastlanıyor. Antalya ili Manavgat ilçesi Beşkonak beldesinde bulunan bu merkezde hazırladığımız yüzlerce çeşit doağ sporları aktiviteleri ile siz değerli insanlarımızın stresten uzaklaşmasına yardımcı oluyoruz.

Zengin doğal bitki örtüsü çeşitliliği ile en iyi safari patikalarından birine sahip Köprülü Kanyon Milli Parkı yanısıra, Alanya, Gazipaşa, Side, Kemer, Manavgat, Belek, Boğazkent, Antalya, Lara, Konyaaltı, Döşemealtı, Geyikbayırı, Olimpos gibi tatil beldelerinde de bu JEEP® marka araçlar ile arazi off road sürüş ve gezinti aktivitelerimize katılabilirsiniz. Bu aktiviteye katılmak için en az 1 gün önceden kesin rezervasyon gereklidir. Otellerden veya evinizden servis ile ücretsiz siz alıp bırakıyoruz.

© 2020, Köprülü Kanyon Milli Parkı Doğa Sporları Merkezi. 4x4 arazi araçları ve Jeep firmasının dört çeker jipleri ile Köprülü Kanyon'nun engebeli ve dolambaçlı manzaralı arazisinde sürüş ve gezi keyfine ne dersiniz?
Web Tasarım & SEO Şirketi : MRT SOFTWARE