Kuzu Çevirme Alanları

Antalya En İyi Kuzu Çevirme Mangal Yapılacak Yerler / Köprülü Kanyon Milli Parkı

Antalya bölgesinde en iyi kuzu çevirme piknik alanları nerede, nerede mangal yapılır? giriş fiyatları ücretleri ne kadar?

Piknik alanları ve mangazl kuzu kızatma partisi denilince akla ilk gelen yerler arasında Köprülü Kanyon gelir. Ailenizle, arkadaşlarınızla veya ekibinizle bir kuzu çevirme partisi yapmak istiyor ve iyi bir mekan arayışı içinde iseniz, Köprülü Kanyon Milli Parkı Antalya ili içerisinde en iyi mangal et kuzu çevirme partisi yapılan açık hava parkıdır. Hafta sonu ve hafta içi piknik, mangal kuzu çevirme alanları yerleri bakımından Antalya'nın çok zengin olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Buradaki tesisimizde sahip olduğumuz geniş mangal yapma yerlerimizde sizi ve misafirlerinizi ağırlamaktan onur duyuyoruz. Kendinize ve konuklarınıza günlük taze kesilmiş etler yeni tutulmuş canlı balıklar ile unutulmaz bir ziyafet çekebilirsiniz. Mekanımız 400 , 500 kişilik büyük gruplar içinde hizmet verecek şekilde genişliğe ve olanağa sahiptir.
Köprülü Kanyon, Isparta’nın Sütçüler ilçesinde başlar ve Antalya’da denize dökülür. Köprülü Kanyonun başlangıcı Ispartanın güney doğusunda bulunan Kasımlar beldesidir. Nehrin asıl kaynağını Ispartanın ilçesi olan Aksudan gelen ırmak ve yine Ispartaya bağlı Karacahisar Köyü’nden çıkan su oluşturmaktadır. Kanyon Kasımlar’dan Antalya’nın Değirmenözü köyüne kadar yaklaşık 25 km boyunca dar vadilerden oluşmaktadır. Bu kısımda özellikle suyun yükseldiği zamanlarda yürüyerek geçiş zordur. Ama yaz aylarında yürüyerek geçiş yapılabilir . Değirmenözü Köyü’nden sonra nehir tamamen açık alanda akar. Daha sonra nehir tekrar dar vadilere girer. Bu ikinci kısım Köprülü Kanyon Antik Köprüsü’ne kadar devam eder. Yine bu bölümde dik vadiler zor geçişler ve doğal güzellikler vardır.

Kurşunlu Şelalesi Mangal ve Kuzu Çevirme Lokantası

Kızılçamın hakim olduğu alanda yer yer tek veya küçük gruplar halinde doğu çınarı, defne, harnup, yabani zeytin, sakız ağacı, sögüt ve incir ağaçları bulunmaktadır. Mersin, alıç, zakkum, böğürtlen, yabani gül, sütleğen, ılgın, ladin, kermes meşesi, kekik, yabani nane, kayıt, eğrelti ve sarmaşıklan alt florayı meydana getirir. Su bitkilerinden ise (su üstü) topalak, su nanesi, kamış(su içi) su avizeleri, iplikli yeşilalgler, (yüzer bitki) nilüferleri görmek mümkündür.

Antalya bölgesindeki diğer piknik alanları yerleri

Kurşunlu mangal pişirme piknik alanları; Nisan-Aralık ayları arası parkı ziyaret için en uygun dönemdir. Günübirlik piknik, doğada yürüyüşler ziyaretçilerin yapabileceği uğraşılar arasındadır. Tabiat Parkı içerisinde ziyaretçilerin yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayacakları tesis mevcuttur. Kurşunlu Tabiat Parkı, içinde konaklama imkanı yok. Ama Kemer, Belek ve Antalya bölgeye çok yakın; buralarda konaklayabileceğiniz çok güzel oteller bulunuyor. Antalya‘ da kalıp bölgeye günübirlik olarak gelebilirsiniz.

Küçük Çaltıcak Piknik alanı

Bir diğer kuzu kızartma ve çevirme etkinliği yapılacak yer burasıdır. Çaltıcak Plajları ve Piknik Alanları’ nın en dikkati çeken özellikleri, Kızılçam ağaçları arasında yer alması ve plajın küçük, korunaklı körfezlerin kenarında bulunmasıdır. Antalya Kemer karayolunun 16. ve 17. kilometrelerinde yer alan Çaltıcak Plajları, karayolunun da 200 metre güneyinde bulunur. Bu konumlarından dolayı Çaltıcak Plajları, elverişli karayolu ulaşım imkanlarına sahiptir.

Piknik mangal videoları ;

Park Orman Piknik Alanı

Kepez piknik alanı olarak da bilinen tesis, Antalya’ nın çıkışında, Antalya – Denizli karayolunun başlangıcındadır. Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ ne yakındır. Bu alana gelen piknikçiler asırlık ağaçlardan oluşan koruluk içerisinde doyasıya piknik yapabilirler. Şehrin kalabalığından, neminden ve gürültüsünden biraz olsun uzaklaşmak isteyenler Kepez piknik alanını tercih edebilirler.

Kargıcak Piknik Alanı

Antalya-Kemer karayolu üzerinde, il merkezine 22 km. mesafededir. Deniz kenarında 3.5 hektar kullanım sahası olan bu alan Beydağları (Olimpos) Sahil Milli Parkı içinde yer almaktadır. Yerli ve yabancı ziyaretçiler günübirlik dinlenme ihtiyaçlarını giderebildikleri gibi deniz sporları da yapabilmektedirler.

Kurşunlu Şelalesi Piknik Alanı

Akdeniz Bölgesinde, Antalya ili merkez ilçesi sınırları içerisindedir. Sağlıklı orman dokusu ve zengin bitki topluluğu örneklerinin ilgi çekici su ve kaya formlarıyla bütünleştiği eşsiz bir doğal peyzaj özelliğine ve önemli özelliğini meydana getiren Kurşunlu Şelalesi‘ ne sahip olması nedeniyle 394 hektarlık bölümü 1991 yılında Tabiat Parkı olarak ayrılmıştır.

Düzlerçamı Piknik Alanı Antalya

2013 yılında hizmete açılan, aynı zamanda vizyon bir proje olan Antalya / Korkuteli Karayolu üzerinde Antalya merkeze 15 Km. uzaklıkta, 140 bin metrekare alana sahip olan Çam Ormanı cenneti Düzlerçamı mesire alanı, Yürüyüş yolları, Dinlenme, Piknik ve Çocuk oyun alanları, Alış veriş için dükkanlar, Spor aktiviteleri için çeşitli imkanlar ayrıca halkın huzuru için Özel güvenlik elemanları ’da 24 saat görevde. Kısaca Döşemealtı Belediyesi Düzlerçamı Mesire ve Piknik Alanı Ailenizle Huzur içinde tatil gününüzü geçirebileceğiniz tertemiz ve güvenli bir mesire yeri.

Antalya'da bulunan diğer piknik merkezleri

Köprülü Kanyon haricinde Belek, Konyaaltı, Lara, Side, Manavgat, Alanya, Kemer, Olimpos ve Kaş bölgelerinde kuzu mangal pişirme piknik alanları bulunmaktadır. Mangal ve piknik organizasyonu fiyatları ve ücretleri hakkında bilgi almak için " fiyatlar " sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

© 2020, Köprülü Kanyon Milli Parkı Doğa Sporları Merkezi. Antalya çevresinde en iyi kuzu çevirme ve mangal alanları başında Köprülü Kanyon Milli Parkı gelir. Nehir kenarı balık ızgara piknik yerleri günübirlik gezi.
Web Tasarım & SEO Şirketi : MRT SOFTWARE