Piknik Alanları

Antalya En İyi Piknik Mangal Yapılacak Yerler / Köprülü Kanyon Milli Parkı

Antalya bölgesinde en iyi piknik alanları nerede, nerede mangal yapılır? giriş fiyatları ücretleri ne kadar?

Antalya bölgesi hafta sonu ve hafta içi piknik, mangal ve kuzu çevirme alanları bakımından oldukça zengindir. Bu yerlerin en başında doğal güzellikleri ünlü Köprülü Kanyon Milli Parkı gelir. Buradaki tesisimizde hazırladığımız özel mangal yapma yerlerimizde sizi ve misafirlerinizi ağırlıyoruz. Günlük taze kesilmiş etler ve yeni tutulmuş canlı balıklar ile misafirlerinize ve kendinize bir ziyafet çekmek istermisiniz? Mekanımız 300- 400 kişi gibi büyük gruplarada hizmet verecek şekilde alt yapıya sahiptir.
Nehir kenarında kurulmuş Köprüçay manzaralı restaurantlarımızda ve mangal alanlarımızda hergün mangal ve kuzu çevirme partisi yapıyoruz. Bir yandan cızır cızır pişen etleri seyerederken, şarabınızı yudumlamanın ve canlı müzik dinlemenin keyfini asla unutamayacaksınız.

Köprülü Kanyon Antalya’nın Manavgat ilçesi Beşkonak Beldesi sınırları içinde bulunan, içinden dünyaca ünlü rafting yapılan ırmakların başında gelen Köprüçay’ın geçtiği, milli park olarak ilan edilmiş doğa harikası bir yerdir. Milli parkın özel dokusunu Köprüçay Irmağı teşkil eder. Bu ırmağın değişken karakteri rafting ve kanyoning ( kanyon geçişi ) sporu için ideal alanı yaratır.

Antalya bölgesindeki diğer piknik alanları yerleri

Akdeniz bölgesi'nin inci şehri Antalya ili Gazipaşa'dan Kaş'a kadar bir çok güzel piknik alanları ile doludur. Topçam Piknik yeri, Antalya-Kemer karayolu üzerinde, il merkezine 17 km. mesafededir. Deniz kenarında 13.5 hektar üzerinde kurulu olan bu mesire yerinde güzel bir plaj da yer almaktadır. Yerli ve yabancı ziyaretçi potansiyeli çok yüksektir. Ziyaretçiler günübirlik dinlenme ihtiyaçlarını giderdikleri gibi deniz ve plajdan yararlanma imkanına da sahiptirler.

Kadriye Piknik alanı

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı bir belde olan Kadriye, 1914 yilinda Girit adasından gelen 70 hanenin Sultan Hamit tarafından Antalya yöresine (şimdiki konumu) yerleştirilmesi ile kurulmustur. Daha sonraki yıllar Kıbrıs ve Bulgaristan’dan göç edenler ve yörükler de bu yöreye yerleşmişlerdir. 1960 yılında Kadriye ismi Akınlar Köyü olarak değiştirilmiş,

Piknik mangal videoları ;

Büyük Çaltıcak Piknik Alanı

Antalya’dan Kemer’e dogru giderken sehre en yakin sahil/piknik alanlarindan biri. Antalya şehir merkezine 14 km. uzaklıkta bulunan muhteşem koylardır. Antalya ‘dan sıkılan şahıslar yakin olsun ama biraz daha temiz/tenha olsun diyolarsa gidebilirler buraya. Ama en çok talebi gunubirlik oraya gidenden oluşmaktadır. Bu tesis hem piknik alanı hem de plaj olarak kullanılmaktadır.

Kargıcak Piknik Alanı

Antalya-Kemer karayolu üzerinde, il merkezine 22 km. mesafededir. Deniz kenarında 3.5 hektar kullanım sahası olan bu alan Beydağları (Olimpos) Sahil Milli Parkı içinde yer almaktadır. Yerli ve yabancı ziyaretçiler günübirlik dinlenme ihtiyaçlarını giderebildikleri gibi deniz sporları da yapabilmektedirler.

Kurşunlu Şelalesi Piknik Alanı

Akdeniz Bölgesinde, Antalya ili merkez ilçesi sınırları içerisindedir. Sağlıklı orman dokusu ve zengin bitki topluluğu örneklerinin ilgi çekici su ve kaya formlarıyla bütünleştiği eşsiz bir doğal peyzaj özelliğine ve önemli özelliğini meydana getiren Kurşunlu Şelalesi‘ ne sahip olması nedeniyle 394 hektarlık bölümü 1991 yılında Tabiat Parkı olarak ayrılmıştır.

Sarısu Piknik Alanı Antalya

Antalya Limanı’nın batısında yaklaşık 34 hektarlık alanda Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan Sarısu C Tipi Orman İçi Mesire Alanı Projesi kapsamında yapılan ünitelerin bir bölümü tamamlandı. Kıyı odaklı aktivitelere ve günübirlik kullanıma yönelik alanlara öncelik verilen projede, halkın yararı için düzenlemeler yapıldı.

Antalya'da bulunan diğer piknik merkezleri

Köprülü Kanyon haricinde Belek, Konyaaltı, Lara, Side, Manavgat, Alanya, Kemer, Olimpos ve Kaş bölgelerinde mangal piknik alanları bulunmaktadır. Mangal ve piknik organizasyonu fiyatları ve ücretleri hakkında bilgi almak için " fiyatlar " sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

© 2020, Köprülü Kanyon Milli Parkı Doğa Sporları Merkezi. Antalya en iyi piknik alanları mangal yapma yerleri listesi, şehiriçi şehir dışı turistik mekanlar. Antalya günübirlik turlar gidilecek yerler nereye gidilir.
Web Tasarım & SEO Şirketi : MRT SOFTWARE