Köprülü Kanyon Milli Parkı Rafting

 Doğayla baş başa kalabileceğiniz nezih bir ortam...

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Antalya Rafting

Köprülü Kanyon Milli Parkı Gezilecek ve Görülecek Yerler - Oluk Köprü

Harika bir doğal cennet...

Köprülü Kanyon'da gezilecek ve görülecek yerler - Oluk Köprü : Antalya'da bulunan Köprüçay'ın tarihi bir köprüsü olan Oluk Köprü, bir Roma Köprüsü özelliği taşımaktadır. Selge Antik Kenti'nin yakınında olan Oluk Köprü aynı zamanda Başkonak Köyü'nün yakınından geçer ve yüksekliğiyle dikkat çeker.

Oluk Köprü, 14 metre uzunluğunda olup 3,5 metre genişliğindedir ve ziyaretçisi oldukça fazladır.

Köprüçay Nehri'ni ziyaret edenlerin çoğu da bu yapıyı görmeden gezilerine son vermezler. Tarihi hakkında pek bilgi olmasa da yapı tekniği ve taş işçiliği Oluk Köprü'nün M.S. 2. yüzyılda yapıldığı hakkında tahminler vardır. Keyifli bir gezi programı olacak Oluk Köprü size doğanın en değişik yüzünü göstermeye hazır.

Oluk Köprü Antalya Köprülü Kanyon milli parkı içerisinde bulunan görülecek ve gezilecek yerler içerisinde en harika olan tarihi eserlerden biridir. Tarihi Selge antik kentine gidilirken de bu köprü üzerinde geçilir. Köprülü Köprüçay Irmağı resmi rafting parkur başlangıç noktasının 200 metre yukarısında bulunur.

- Oluk köprü  hakkında bilgi için tıklayınız

- Selge antik kenti  hakkında bilgi için tıklayınız

- Roman köprüsü ve kanyonu  hakkında bilgi için tıklayınız

- Beşkonak köyü hakkında bilgi için tıklayınız

- Karabük köyü hakkında bilgi için tıklayınız

oluk köprü, oluk, köprü, oluk köprü nerede, antalya oluk köprü, köprülü kanyon oluk köprü köprülü kanyon gezilecek yerler, köprülü kanyon görülecek yerler, görülecek yerler, gezilecek yerler, yerler, gezilecek, görülecek, gidilecek, köprülü kanyon, köprülü kanyon milli parkı, köprülü kanyon rafting, köprülü kanyon manavgat, manavgat köprülü kanyon, antalya, antalya köprülü kanyon

Köprülü Kanyon'a Nasıl Gidilir » Görülebilecek Yerler  » Köprülü Kanyon'da Yapılabilecek Aktiviteler » Köprülü Kanyon Nehir Debisi  » Rafting Malzemeleri » Rafting Ekipmanları » Rafting Firmaları » Rafting Şirketleri » Rafting Seyahat Acentaları » Köprülü Kanyon Rafting Firması  » Antalya Bölgesi Otelleri  »