Gezilecek Yerler

Antalya Köprülü Kanyon'da Görülecek Yerler

Köprülü kanyon milli parkı çevresinde gezilecek görülecek yerler neresi? Nereye gidilir? Tarihi ve doğal güzellikler.

Köprülü Kanyon, Isparta'nın Sütçüler ilçesinde başlayan ve Antalya'da denize dökülen, 7'den 70'e herkese rafting yapmaya uygun bir akarsu ve bu akarsunun aktığı vadidir... Geniş bir aana yayılmış olan Köprülü Kanyon milli parkı içerisinde gezilecek ve görülecek tarihi eserler, doğal güzellikler mevcuttur.

- Oluk köprü  hakkında bilgi için tıklayınız

- Selge antik kenti  hakkında bilgi için tıklayınız

- Roman köprüsü ve kanyonu  hakkında bilgi için tıklayınız

- Beşkonak köyü hakkında bilgi için tıklayınız

- Karabük köyü hakkında bilgi için tıklayınız

 

Milli Parkta vadi tabanlarından, dağların çıplak doruklarına doğru çam, selvi, sedir ve çok sayıda yapraklı ağaç türlerinden meydana gelen bitki örtüsü zengin maki topluluğu ile desteklenmektedir. 400 hektarlık saf Akdeniz selvisi ormanı, flora özelliklerinin en önemli ve en belirgin alanıdır.Milli Parkın yaban hayatının listesinin oldukça geniş olmasına rağmen usulsüz avlanmalar sonucunda türler azalmıştır. Yaban hayatının belli başlı üyeleri; geyik, dağ keçisi, ayı, tilki, kurt, tavşan, sansar, porsuklardır. Köprü kollarında bol miktarda alabalık bulunmaktadır. 

Antalya Köprülü Kanyon milli parkı içerisinde bulunan görülecek ve gezilecek yerler listesi, tarihi yerler, kalıntılar, doğal güzellikler hakkında bilgiler içerir.

köprülü kanyon gezilecek yerler, köprülü kanyon görülecek yerler, görülecek yerler, gezilecek yerler, yerler, gezilecek, görülecek, gidilecek, köprülü kanyon, köprülü kanyon milli parkı, köprülü kanyon rafting, köprülü kanyon manavgat, manavgat köprülü kanyon, antalya, antalya köprülü kanyon 

Köprülü Kanyon'a Nasıl Gidilir Görülebilecek Yerler Köprülü Kanyon'da Yapılabilecek Aktiviteler Köprülü Kanyon Nehir Debisi Rafting Malzemeleri Rafting Ekipmanları Rafting Firmaları Rafting Şirketleri Rafting Seyahat Acentaları Köprülü Kanyon Rafting Firması Antalya Bölgesi Otelleri

Aşağıda dağlarda safari turlarında bir kesit videosu izleyebilirsiniz ;

© 2020, Köprülü Kanyon Milli Parkı Doğa Sporları Merkezi. Antalya Köprülü Kanyon milli parkı çevresinde bulunan görülecek ve gezilecek yerler listesi, tarihi turistik yerler, kalıntılar, doğal güzellikler hakkında bilgiler.
Web Tasarım & SEO Şirketi : MRT SOFTWARE