Köprülü Kanyon Milli Parkı Rafting

 Doğayla baş başa kalabileceğiniz nezih bir ortam...

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Antalya Rafting

11 Günlük Nevruz Bayramı Boyunca 12 Bin İranlı Turist Köprülü Kanyon'dan Rafting Yaptı

Harika bir doğal cennet...

2017 Nevruz bayramını Antalya bölgesinde kutlamak için gelen İranlı turistler, Antalya Manavgat Beşkonak Köprülü Kanyon'da raftingcileri sevindirdi. Geçen yıl İranlı turistlerde bekledikleri ilgiyi bulamayan rafting su sporu işletmecileri, bu sene Nevruz Bayramı tatilinde beklentilerine karşılık buldu.

Dünyaca ünlü, Antalya'nın alternatif turizmde bölgesi Beşkonak Köprülü Kanyo'nda 21 Mart Nevruz Bayramı tatilinden bu yana 9 bin İranlı turistin rafting yaptığı bildirildi. Bu rakamın hafta sonuna kadar 12 bine ulaşması beklendiği ifade edildi. Beşkonak Karabük Turizmi Geliştirme Kooperatifi Başkanı, İranlı turistlerin bu sene bölgedeki raftingcilerin yüzünü güldürdüğünü söyledi.

Geçen yıl 2 haftalık Nevruz Bayramı tatilinde 4 bin 500 İranlı turistin bölgede rafting ve kano su sporu yaptığını belirten kooperatif başkanı, bu sene ise 11 gün içinde yüzde 100'lük artışla 9 bine ulaştığını, hafta sonuna kadar bu rakamın 12 bine ulaşmasını beklediklerini kaydetti. Kooperatif başkanı, "İranlı turistler, bu Nevruz'da yüzde 100'lük artışla raftingcilerin yüzünü güldürdü. Acem turistlerin dünyada rafting su sporu yapmada en ayrıcalıklı yeri Beşkonak Köprülü Kanyon. Tebriz'den, Tahran'dan Nevruz tatili için yoğun turist geldi. Aktif sezonunda bölgeye yoğun olarak İranlı turistleri göreceğimize inanıyorum." diye konuştu.

Köprülü Kanyon Su Sporları Merkezi Sahibi Cemil Cansöz, bölgede su sporu yapmada her geçen yıl İranlı turistlerin ilgisinin arttığını söyledi. Beşkonak Köprülü Kanyon'da geçen yıl olduğu gibi bu sene de turizm sezonunu İranlı turistlerle açtıklarını belirten Cansöz, Nevruz'da bölgeye gelen İranlı turistlerin raftingcilerin yüzünü güldürdüğünü kaydetti. Geçen yıl Beşkonak Köprülü Kanyon'nda 1 milyon yerli ve yabancı turistin rafting su sporu yaptığı ifade edildi.


 

Köprülü Kanyon'a Nasıl Gidilir » Görülebilecek Yerler  » Köprülü Kanyon'da Yapılabilecek Aktiviteler » Köprülü Kanyon Nehir Debisi  » Rafting Malzemeleri » Köprülü Kanyon Rafting Firması  »