Köprülü Kanyon Milli Parkı Rafting

 Doğayla baş başa kalabileceğiniz nezih bir ortam...

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Antalya Rafting

İranlı Turistlerin Yüzde 70'i Antalya'ya Geliyor

Harika bir doğal cennet...

İran'dan Türkiye'ye en fazla turist çeken AYT Travel Turizm Seyahat Acentesi Sahibi Nadine Sorasoni, bu sene Türkiye'ye gelen İranlı turist sayısının, yüzde 50'lik artışla 1 milyon 500 bin olmasını beklediklerini söyledi. Acem turistlerin en yoğun tatil yaptığı dönem olan 14 günlük Nevruz (21 Mart) Bayramı'nda, İran'dan Türkiye'ye tarifeli uçak ve otobüs seferlerinin haricinde 250 charter kalktığını belirten Kaplan, ortalama 200 yolcudan 50 bin İranlının Nevruz'da İstanbul ve Antalya olmak üzere tatile geldiğini kaydetti.

İranlı turistlerin bu sene Antalya merkez dışında Belek, Kundu, Kemer, Manavgat, Side ve Alanya'da tatil yaptıklarını belirten Sorasoni, su sporları turizminden ayrıcalıklı yerlerinin ise Köprülü Kanyon olduğunu söyledi.

İranlı turistlerin Antalya'yı gezmeyi ve alışveriş yapmayı sevdiğini belirten Sorasoni, "Nevruz Bayramı tatilinde 50 bin İranlı turist İstanbul ve Antalya'ya tatile geldi. İranlılar, İstanbul'u alışveriş, Antalya'yı ise eğlenmek ve dinlenmek için tercih ediyor.

Güney sahillerinde havaların güzel gitmesi, Antalya otellerinde her şey dahil sisteminde konaklayabilecek deniz ve havuzdan faydalanabilecek olması, İranlı sanatçıların katılacağı konser organizasyonların sayısının fazla olması nedeniyle yüzde 70'i Antalya’yı, yüzde 30'u ise İstanbul'u tercih etti.

Nevruz tatilinde başlayan İranlı turist hareketliliği, 12 Haziran-13 Eylül tarihleri arasında 14 haftalık süreçte okulların kapanmasıyla başlayacak olan ve 16 Temmuz'da devlet üniversitelerinin de kapanmasıyla yoğunluk kazanacak." dedi

Tatil için Türkiye'yi tercih eden İranlı turistler % 70 Antalya'ya diğer yüzde 30 ise İstanbul'a geliyor


 

Köprülü Kanyon'a Nasıl Gidilir/a> » Görülebilecek Yerler  » Köprülü Kanyon'da Yapılabilecek Aktiviteler » Köprülü Kanyon Nehir Debisi  » Rafting Malzemeleri » Köprülü Kanyon Rafting Firması  »»