Köprülü Kanyon Milli Parkı Rafting

 Doğayla baş başa kalabileceğiniz nezih bir ortam...

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Antalya Rafting

Rafting - Adrenalin, Heyecan...

Cennet gibi doğal ortamda heyecan , adrenalin dolu rafting aktivitesi...

Oluk Köprü : Oluk Köprü (eski adı: Eurymedon Köprüsü), Türkiye'de, Roma İmparatorluğu'nun Pisidya eyaletinin başkenti antik Selge şehri yakınında, eski adıyla Eurymedon olan Köprüçay nehri üzerinde bir Roma köprüsüdür. Yapı, Pamphilia kıyılarından Psidia bölgesine uzanan bir yolun üzerine yer alıyordu. Nüfus yoğunluğu düşük bir bölgede kurulu olan köprü, Köprüçay nehrini Beşkonak Köyü'nün yakınında geçer ve yüksekliği nedeniyle dikkat çeker.

Son derece iyi korunmuş olan antik yapı 14 metre uzunluğunda ve 3,5 metre genişliğinde, yol sathının genişliği ise 2,5 metredir. Tek kemerinin açık genişliği yakl. 7 metredir, harç kullanılmadan birleştirilen kamalı kesme taşların kalınlığı ise 60'ar santimetredir. Kullanılan yapı tekniği ve taş işçiliğinin sağlamlığı, Selge'nin parlak dönemi olan m.s. 2. yüzyılda yapılmış olduğuna işaret olarak kabul edilir.r.

Antalya Köprülü Kanyon Oluk Köprü Fotoğrafı ;

oluk köprü fotoğrafı.

  Uluslararası kriterlere göre rafting yapılan nehirlerin ve ırmakların zorluk derecesi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Köprülü kanyon rafting video  - Köprülü kanyon rafting fiyatları - Köprülü kanyon rafting fiyat  - Köprülü kanyon rafting fiyatı  - Köprülü kanyon rafting firmalarıKöprülü kanyon rafting şirketleri - Köprülü kanyon rafting zorluk derecesi  - Köprülü kanyonda rafting  - Köprülü kanyon rafting haritası  -  Köprülü kanyon rafting ilanlar  - Köprülü kanyon rafting iletişim  - Köprülü kanyon milli parkı rafting  - Manavgat Köprülü kanyon rafting  - Köprülü kanyon rafting rezervasyon - Köprülü kanyon rafting turu  - Köprülü kanyon rafting turları  - Köprülü kanyon rafting tur  - Köprülü kanyon rafting ücreti  - Köprülü kanyon rafting ücretleri  -

Köprülü Kanyon'a Nasıl Gidilir  »  Görülebilecek Yerler  »  Köprülü Kanyon'da Yapılabilecek Aktiviteler  » Köprülü Kanyon Nehir Debisi  »  Rafting Malzemeleri   »  Köprülü Kanyon Rafting Firması  »