Köprülü Kanyon Milli Parkı Rafting

 Doğayla baş başa kalabileceğiniz nezih bir ortam...

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Antalya Rafting

köprülü kanyon milli parkı

Köprülü Kanyon Milli Parkı Hakkında Sık Sorulan Sorular ve Yanıtları

Harika bir doğal cennet...

- Köprülü Kanyon'da rafting yapmanın çok tehlikeli olduğunu duyduk doğrumu?

Hayır, bu kesinlikle yanlış bir bilgi, Köprülü Kanyon rafting parkuru 1, 2, 3 derece olup, hem amatörlere hem de profesyonel rafting sevenlere hitap etmektedir. Kesinlikle tehlikesi yoktur, kaldı ki firmamız son teknoloji can yeleği ve şişme bot ürünleri kullandığından su düşmeniz imkansız, hatta düşseniz bile sürekli su yüzünde kalırsınız kullandığımız can yeleklerinin özelliği olarak

- Köprülü Kanyon'da yürüyüş yapmak tehlikeli mi? Issız mı?

- Hayır, Köprülü Kanyon oldukça kalabalık bir yöredir, her gün 10 bin kişinin üzerinde rafting sporcusunu ve doğa yürüyüşçüsüne ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca yöre insanı bu güzel cennet köşeyi korumak için her biri gönüllü olarak elinden gelen gayreti göstermektedir.

- Köprülü Kanyon'da nerede kalabiliriz?

Burada mevcut motellerimiz, pansiyonlarımız, bungalov odalarda rahatlıkla konaklama yapabilirsiniz. Ayrıca nehir kenarı çadır kamp alanlarında da konaklama yapmak mümkündür.

- Köprülü Kanyon'da yemek, içecek bulabilir miyiz?

Evet, nehir kenarında bulunan 1000 kişilik restaurantımız da 3 öğün açık büfe ve alacarte yeme - içme hizmetleri verilmektedir.

- Köprülü kanyona nasıl gelebiliriz?

Antalya, Belek, Boğazkent, Serik, Kadriye, Kemer, Manavgat, Side, Alanya tatil köylerinden her gün kalkan otobüs seferlerimizle Köprülü Kanyon'a ulaşım sağlayabilirsiniz.

- Köprülü Kanyon'da avlanmak mümkün mü?

- Milli parklardan izin alınmak ve gerekli avlanma ücretinin ödenmesi koşulu ile özel avlaklarda avlanabilirsiniz. Yaban domuzu, geyik, karaca, keklik, güvercin, dağ keçisi başlıca av hayvanlarındandır.

- Küçük çocuklarımız var, onları da rafting yapmaya getirebilir miyiz?

- Evet 4 yaşından büyük, yürüyüp koşabilen çocuklar sizlerle beraber rafting yapabilirler, rafting yapmak istemeyenler günü nehir kenarı ve kanyon içerisi yürüyüş yaparak geçirebilirler

- Köprülü kanyon'da su soğuk mu?

Köprülü Kanyon'da su sıcaklığı yaz kış 10-12 derecedir. Yaz aylarının kavurucu sıcağında suyun soğukluğu insanı serinletmekte, kış aylarında ise su geçirmeyen elbise olan neopren elbise kullanıyoruz rafting yaparken

- Rafting için ekipmanları biz mi getirmemiz gerekiyor?

Firmamız, rafting için gerekli tüm ekipmanları ücretsiz olarak katılımcılara veriyor, sizlerin her hangi bir şey getirmesine gerek yok.


Köprülü Kanyon'a Nasıl Gidilir » Görülebilecek Yerler  » Köprülü Kanyon'da Yapılabilecek Aktiviteler » Köprülü Kanyon Nehir Debisi  » Rafting Malzemeleri » Rafting Ekipmanları » Rafting Firmaları » Rafting Şirketleri » Rafting Seyahat Acentaları » Köprülü Kanyon Rafting Firması  » Antalya Bölgesi Otelleri  »